تبلیغات
دیــــبا - مطالب خرداد 1394

کاربر عزیز،
به وبسایت دیــــبا خوش آمدید

بهینه سازی رم رایانه بدون نرم افزار


برای بهینه سازی رم رایانه نیازی به نصب نرم افزارهای جانبی نیست و با چند دستور کاربردی می توانید این کار را انجام دهید.
به گزارش سایت تفریحی دیـــبا از سایت باشگاه خبرنگاران :  برای اکثر افراد سرعت و عملکرد رایانه مهم ترین ویژگی آن محسوب می شود، رم نقش به سزایی در افزایش یا کاهش سرعت رایانه دارد و با بهینه سازی آن می توان تا حد قابل توجه ای سرعت ویندوز و رایانه افزایش داد.

در حال حاضر بیشتر افراد برای بهینه سازی رم از برنامه های مختلفی استفاده می کنند، نصب برنامه ها سبب کاهش سرعت رایانه نیز می شود.

بهینه سازی رم رایانه بدون هیچ نرم افزاری


روش کار

با تنظیمات این قسمت می توانید کذرگاه های AGP و PCI را بهینه کرده و کارایی حافظه RAM را افزایش دهید این کار از طریق کاهش حالت های انتظار صورت میگیرد ابتدا به کلید زیر بروید

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VXD\BIOS

برای کاهش حالت های انتظار گذرگاه PCI داده ای از نوع DWORD با عنوان PCIConcur ایجاد کرده و مقدار آن را یک قرار دهید .

برای کاهش حالت های انتظارگذرگاه AGP داده ای از نوع DWORD با عنوان AGPConcur ایجاد کرده و مقدار آن را یک قرار دهید.

برای کاهش حالت های انتظار حافظه RAM داده ای از نوع DWORD با عنوان FASTDRam ایجاد کرده و مقدار آن را به یک تغییر دهید سپس کامپیوتر را از نو بوت کنید .

آنچه که والدین کنکوری‌ها باید بدانند


در صورتیکه والدین بتوانند در تحصیل فرزندان کنکوری خود نقش فعال‌تری داشته باشند، یادگیری را برای آنها دل پذیرتر می‌کنند تا اینکه در برابر او بی تفاوت باشند.
آنچه که والدین کنکوری‌ها باید بدانندبه گزارش سایت تفریحی دیـــبا از سایت باشگاه خبرنگاران : پدر و مادرها اغلب نمی‌دانند به چه صورت و به چه طریق ممکن در امر آموزش، یادگیری و درس به فرزندان خود کمک کنند، آنها شاید صدها بار این کلمه را تکرار کنند که (بخوان، نخوان) و دلشان می‌خواهد در این زمینه فرزندانشان را در منزل یاری کنند ولی بنابر به دلایلی خود را درگیر این مسائل که به نظر مشکل پیچیده است، نمی‌کنند.

این دلایل ممکن است بی اطلاعی از موضوع درس یا برنامه‌ آموزشی آموزشگاه و نداشتن وقت و یا خواسته‌های متفاوت هر یک از فرزندان باشد، این روزها که روزهای آخر کنکور است، لازم است والدین با دلگرمی دادن به فرزندانشان برای درس خواندن، تصور آینده‌ درخشان‌تری را برای آن‌ها ایجاد کنند.

فرزندانتان را در معذوریت قرار ندهید
الهه دولتیاری مشاور تحصیلی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران در خصوص رفتار والدین با فرزندان کنکوری می‌گوید: مهم‌ترین مسئله‌ای که والدین باید توجه داشته باشند، این است که آنها هیچ گونه استرسی به فرزندان خود وارد نکنند و به هیچ عنوان فرزندان خود را در معذوریت قرار ندهند.

وی ادامه می‌دهد: خانواده‌ها نباید فرزندانشان را تحقیر کنند یا آنها را مورد انتقادهای مکرر قرار دهند در این دوره فرزندان پر از اطلاعات هستند و باید احساسات آنها کنترل و سازمان دهی شود.

فرزند من به کمک نیازی ندارد و من نمی‌توانم کاری برایش انجام دهم 
شما بیشترین تاثیر را بر فرزند خود دارید از این رو فرزند شما از حمایت و راهنمایی‌ شما در خانه و مدرسه بی نیاز نیست و همواره باید کمک کننده، همراه و تشویق کننده او باشید.

عزت نفس،اعتماد به نفس فرزندتان را بالا ببرید
الهه دولتیاری مشاور تحصیلی تصریح کرد: به فرزندان کنکوری خود عزت نفس و اعتماد به نفس بدهید مهمترین مسئله این است که آنها را تشویق کنید این اعتماد به نفس از طرف خانواده برای کنکوری‌ها جایگاه و ارزش بالایی دارد، زیرا در آنها احساس لیاقت و توانمندی ایجاد می‌شود.

هرچه قسمت باشد همان می‌شود
نمی‌توان با تقدیر و سرنوشت به مبارزه پرداخت و هرچه قسمت باشد همان می‌شود. این نوع قضاوت و برداشت عذر و بهانه‌ای بیش نیست کسانی که این نظر را دارند، می‌خواهند به این وسیله با ساده اندیشی تمام تقصیرها را برگردن تقدیر و سرنوشت بیندازند، در صورتیکه این  گونه نیست هر کس اراده کند و تصمیم بگیرد، می‌تواند موفق شود.

تاکید بر رشته یا محل‌ خاصی نکنید
دولتیاری مشاور تحصیلی تاکید کرد: خانواده‌ها نباید هیچ اصراری داشته باشند که فرزندشان در کدام رشته یا کدام شهر قبول می‌شوند و اجازه ندهند این موضوع برای فرزندشان استرس و اضطراب ایجاد کند.

صحبت کردن با فرزندان کنکوری را فراموش نکنید
این مشاور تحصیلی در ادامه عنوان کرد: با فرزندتان راجع به نقش تمرکز در مطالعه صحبت کنید، راجع به هدف برنامه، نقش توجه و تمرکز در مطالعه، چگونگی ضبط و نگهداری اطلاعات در مغز به فرزندتان توضیحی بدهید و به او بفهمانید علت اینکه یک مسئله را به خوبی متوجه نشده است، چیست.

وی خاطر نشان کرد: در برخورد با فرزندانتان صبور و انعطاف پذیر باشید، این کار سبب می‌شود که در او عادت‌ها و نگرش‌های تازه‌ای برای همزیستی ایجاد شود.

شب امتحان زمان آموزش صحیح امتحان نیست
دولتیاری افزود: شب امتحان زمان آموزش صحیح امتحان نیست در این شب باید بیشترین تمرکز روی جمع‌بندی داشته باشید.

در پایان راهنمای فرزند خود باشید، فرزند خود را در همه‌ی مراحل کنکور راهنمایی کنید در خصوص شیوه‌های گوناگون مطالعه و یادگیری مطالبی را به او بیاموزید و نکته‌ی مهم دیگر این است که بخشی از وقتتان را به او اختصاص دهید و با او همراه باشید.این برای فرزندانتان بسیار لذت بخش است.